Buradasınız:Anasayfa » genel » Facebook Hesabımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim?

Facebook Hesabımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim?

Facebook Hesabımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim?

Facebook kullanıcılarının en büyük sorunu hesaplarının hack yolu ile çalınmasıdır bizlerde Facebookgiris.net ekibi olarak sizlere Facebook güvenlik tedbirleri hakkın da ve Hesabınızın çalınması (ele geçirilmesini) önlemek için sizlere yöntemler sunuyoruz.

YÖNTEM1:

Facebook güvenliğiniz için Messenger adresinizi kesinlikle bilğilerinizden saklamanız gerekmektedir.

Messenger adresinizi saklamak için öncelikle profilimize geliyoruz ve Hakkında kısmına tıklıyoruz çoğunlukla Facebook kullanıcıları Zaman tünelini kullandığı için en alt kısımda bulunan İletişim Bilğileriniz bulunmaktadır. İletişim Bilğilerini düzenlemeye gelin ve E-Postalarınız ilk kısımda görünecektir Yan kısımda bulunan gizlilik bölümüne gelerek E-Posta adresimi Zaman tünelinden gizlemek istiyorum kutucuğuna tıklayın ve işlemlerinizi kaydedin.

YÖNTEM2:

Facebook güvenliğiniz için mutlaka bir cep telefon numaranızı Facebook’a onaylatmanız gerekir. Şifreniz ve E-Posta bilgileriniz çalındığında cep telefonunuz ile Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz. Tekrar aynı uygulamaları yapıyoruz Profil Hesabınız – Hakkında – İletişim – Cep telefonları sırayla uyguluyoruz. Cep telefonları kısmına gelerek kendinize ait cep telefon numaranızı giriyorsunuz işlemleri kaydediyoruz ve Doğrula linkine tıklıyoruz Bana kısa mesaj gönderin kutucuğunu işaretliyoruz ve Devam diyerek bilğilerinizi kaydediyorsunuz. Saniyeler içerisin de telefonunuza Facebook onay kodunuz gelecektir. Onay Kodunu gir kısmına cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilen Onay kodunu girin ve işlemlerinize devam edin.

YÖNTEM3:

Giriş bildirimleri Facebook hesabınıza yapılan girişleri tespit eder ve sizi haberdar eder. Bu güvenlik önlemi sayesinde Facebook hesabınızı sizin dışınızda başka biri kullanıyor mu gibi sorularınız artık kafanızdan silinecek! Bu güvenlik önlemleri sayesinde hesabınıza giriş çıkış yapan kişiler E-Posta adresinize yansıtılacaktır.

Sırasıyla Facebook giriş bildirimlerinizi tespit etmek için aşağıda verdigim uygulamaları uygulamanızı tavsiye ediyorum.

1- Facebook giriş bildirimlerinizi tespit etmek için öncelikle Üst kısımda bulunan Hesaplar kısmından Hesap Ayarlarına giriş yapıyoruz,

2- Hesap Ayarlarına giriş yaptıktan sonra Hesap Güvenliği kısmına geliyoruz Hesap güvenliği kısmından Giriş bildirimlerini Aç kutucuğuna tıklıyoruz. Ve işlemlerimizi kaydediyoruz!

Artık giriş bildirimleri özelliği etkin bir durumdadır. Şimdi Facebook hesabınızdan çıkarak tekrar giriş yapmanız gerekmektedir. Bu özelliği açtığımız için yeni bir giriş yaptığınızda, giriş yaptığınız bilgisayara ad vermeniz gerekmektedir. Ad kısmına sizin giriş yaptığınız bilgisayarın ismini kullanmalısınız. ÖRN: Ad: Emre ÖRN: Ev ÖRN: Facebook giriş bu uygulamanın sebebi ise E-Postalarınıza sizin giriş yaptığınız ve başkalarının giriş yaptığı tüm PC’lerin bildirimi E-Postalarınıza yansıtılacaktır.Bu bilgisayardayken tekrar sorma seçeneğine tıklamamanızı öneriyorum Bu Bilğisayardayken tekrar sorma seçeneği işaretlerseniz o bilgisayardan tekrar giriş yaptığınız da bir daha bu adlandırma sayfası karşınıza çıkmayacaktır ve tüm cookies bilğilerinizi silersiniz.

Güvenilir olmadığını düşündüğünüz yerlerden hesabınıza giriyorsanız “bu bilgisayardayken tekrar sorma” kutucuğunu işaretlememeniz tavsiye edilir!

YÖNTEM4:

Facebook güvenliğiniz için güvenlik sorusu eklemenizi http://facebookgiris.net ekibi olarak tavsiye ediyoruz.

Hesabıma nasıl güvenlik sorusu eklerim?

Güvenlik sorusuna sahip olmak için Facebook hesabınızın ve e-posta adresinizin erişimini kaybetmeniz durumunda hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için kullanışlı ve etkili bir yoldur. Herhanği bir facebook sayfasının üstündeki Hesap Ayarları menüsünden hesabınıza güvenlik sorusu ekleyebilirsiniz.
Güvenlik sorusuna sahip olmak Facebook hesabınıza ve giriş e-posta adresinize erişiminizi kaybetmeniz durumunda hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için kullanışlı bir yoldur. Herhangi bir Facebook sayfasının üstündeki Hesap açılır menüsünden erişebileceğiniz Hesap Ayarları sayfasından hesabınıza güvenlik sorusu ekleyebilirsiniz.

Güvenlik sorusu eklemek için şu adımları izlemenizi tavsiye ediyoruz:

Güvenlik sorusu kısmına gelerek Değiştir’e tıklayın Soru açılır menüsünden gizli sorunuzun akılda kalıcı olması lazımdır, bu yüzden aklınız da kalacak ve unutmayacağınız bir gizli soru seçmenizi tavsiye ediyorum.
Güvenlik sorunuzun akılda kalıcı ve kimsenin hesabınıza erişemiyeceği soru ve yanıtını bulmanız gerekmektedir.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir,
Sayğılarımızla, http://www.facebookgiris.net Yönetimi

Bir önceki yazımız olan ” Facebook Ayrılık Sözleri ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

*

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön